Телефон диспетчерської служби (цілодобово)

(04597) 62-8-28

Лічильники води

Законом України  «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» передбачено, що:

- вузол комерційного обліку - вузол обліку, що забезпечує загальний облік споживання відповідної комунальної послуги в будівлі, її частині (під’їзді), обладнаній окремим інженерним вводом;

- вузол розподільного обліку - вузол обліку, що забезпечує індивідуальний облік споживання відповідної комунальної послуги в будівлях, де налічуються два та більше споживачів.

Порядок оснащення будівель вузлами комерційного обліку та обладнанням інженерних систем для забезпечення такого обліку, затверджений Наказом Мінрегіонбуд № 206 від 09 серпня 2018 року регламентує склад вузла комерційного обліку, а саме:

     Вузол комерційного обліку послуги з централізованого водопостачання складається із:

- засобу вимірювальної техніки, призначеного для вимірювання об’єму води, що відповідає Технічному регламенту засобів вимірювальної техніки, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2016 року № 163;

- запірної трубопровідної арматури;

- фільтра або іншого обладнання для очищення води (за умови відповідних вимог виробника приладу комерційного обліку);

- контрольних засобів вимірювальної техніки.

     Для вузлів комерційного обліку має бути передбачено джерело автономного живлення або можливість відокремленого живлення 220 В від щита електроживлення будівлі, обладнання для дистанційного передання результатів вимірювання, а також антимагнітний захист та/або датчик використання магніту.

    У разі якщо прилад обліку води не розрахований на пропуск води на пожежогасіння, на обвідній лінії передбачають запірну арматуру з електроприводом, яка має бути опломбована в закритому положенні.

 Переваги від встановлення лічильника

     Встановлення лічильників води стає все більш популярною послугою, особливо з урахуванням складної економічної ситуації. Лічильники для води дозволяють істотно скоротити витрати на оплату рахунків за комунальні послуги. Варто відзначити, що вартість установки лічильника окупиться приблизно за пару місяців.

    Лічильники води – це справедливий спосіб оплати, позаяк ви платите лише за ту воду, яку ви справді споживаєте.

    Використання лічильників також дуже важливе для майбутнього водопостачання, оскільки вони спонукають людей використовувати воду з розумом. Запаси питної води не є необмеженими. Нам потрібно заощаджувати воду, для того щоб її було достатньо для всіх, адже у майбутньому попит на воду може випереджати пропозицію.

    У середньому кожен з нас використовує 160 літрів води на день – це понад 1000 літрів на тиждень. Близько 30 % води спускається в унітаз, 33 % використовується для вмивання та душу, 13 % – для прання одягу. Лише 4 % води насправді використовується для пиття та приготування їжі. Абоненти з лічильниками використовують на 12 % менше води, позаяк люди схильні цінувати те, за що вони платять.

 

Останні новини

КП "Ірпіньводоканал" повідомляє, що з 05.02.2020 року вступили в дію тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення

КП "Ірпіньводоканал" повідомляє, що з 05.02.2020 року вступили в дію встановлені тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення відповідно до Постанови НКРЕКП № 283 від 04.02.2020 року "Про внесення змін до постанови НКРЕКП від 16 червня 2016 року № 1141"

Детальніше...

Інформація про зміну тарифів КП "Ірпіньводоканал" на централізоване водопостачання та водовідведення на 2020 рік

КП "Ірпіньводоканал" повідомляє, що 04.02.2020 року на засіданні НКРЕКП була прийнята Постанова "Про внесення змін до постанови НКРЕКП від 16 червня 2016 року № 1141 " щодо встановлення  тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення на 2020 рік

Детальніше...

КП "Ірпіньводоканал" повідомляє, що 24.01.2020 року о 8:00 на підприємстві відбулось відкрите обговорення проектів Постанов НКРЕКП "Про внесення змін до Постанови НКРЕКП № 1141 від 16.06.2016 року" та щодо схвалення інвестиційної програми на 2020

Повідомляємо, що 24.01.2020 р. на підприємстві КП " Ірпіньводоканал " відбулось відкрите обговорення обговорення оприлюденого на веб-сайті НКРЕКП, проекту Постанови НКРЕКП "Про внесення змін до Постанови НКРЕКП № 1141 від 16 червня 2016 року" щодо встановлення тарифів з водопостачання та водовідведення на 2019 рік та проекту постанови НКРЕКП щодо схвалення інвестиційної програми на 2020 рік.

 

Детальніше...