Телефон диспетчерської служби (цілодобово)

(04597) 62-8-28

Лабораторні дослідження

    На початку 2019 року, в Ірпені на вулиці Полтавській почала роботу станція знезалізнення та очищення води, а нещодавно при станції запрацював і власний лабораторний центр, який контролює якість води в регіоні. Тепер тут щодня проводять аналіз води до очищення і після.

    Ми розпочали  роботу з досліджень якості питної води відповідно до вимог  ДСанПіН 2.2.4-171-10 „ Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною”, подача в розподільчу водопровідну мережу, транспортування до абонентів, забезпечення надійної експлуатації споруд, обладнання і мереж.

    Достатня технічна оснащеність Лабораторії дозволяє фахівцям кваліфіковано проводити комплексну оцінку якості природної і питних вод по епідеміологічної та радіаційної безпеки, хімічної нешкідливості та фізіологічної повноцінності на рівні європейських і світових стандартів.

    Вода - природний розчинник  і разом з нею у наш організм потрапляє багато цінних речовин. Саме тому, при очищенні води дуже важливо не порушити її природний баланс.
    Задача інженерів - технологів очисних споруд водопроводу — вибрати такий варіант очищення, щоб зберегти корисні речовини і прибрати шкідливі, які  розчинені в початковій воді.

    На даний час, лабораторія контролює якість по розширеному спектру органолептичних, фізико-хімічних, санітарно-токсикологічних та мікробіологічних показників. Загалом моніторинг якості здійснюється більш ніж по 24 показниках.

    Відбирається вода на всіх станціях знезалізнювання та очищення води, а також в мережах перед подачею до споживача, таких точок 149.

    На даному етапі лабораторія працює, виключно для перевірки якості питної води, яка подається в розподільчі мережі регіону але до кінця року планується формування тарифів у відповідності з використанням відповідних реактивів, оскільки реактиви, які необхідні для проведення випробувань, мають значну вартість і тоді свою воду зможе перевірити кожен бажаючий.

    Наша принципова позиція та завдання чиста питна вода. Комунальне підприємство «Ірпіньводоканал» взяло участь у напрацюванні заходів та рекомендацій з реалізації завдань, спрямованих на забезпечення споживачів якісною питною водою, і докладе максимум зусиль для їх практичної реалізації.

    Про початок проведення випробувань для споживачів буде повідомлено додатково.